Ünlülerin Van Allen Ürün Yorumları

Yazar admin 09/08/2019 0 Yorumlar

 

 

Ünlüler Van Allen ürünlerini kullandı.
Seren serengil, Elif Ece Uzun, Eylül Onat, Yağmur Ayaz ve bir çok ünlü ürünlerimizden memnun kaldı.

ÖZELLİKLE TİME BACK SERUM ZENGİN İÇERİĞİ VE ETKİSİ İLE:

SQUALANE

 

Squalane’nin cilt üzerinde nemlendirici ve cilt yumuşatıcı etkisi, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Yaşlanma önleyici etkilerinin yanı sıra, sağlıklı cildi korumaya yardımcı olur. Squalane hızla emilir ve yağlı veya yağlı bir his bırakmadan kolayca cilt yüzeyine yayılır. Squalane, insan derisinin doğal bir parçasıdır ve hasarlı cildi onarmak için önemli bir rol oynamaktadır.

 

Hücreler üzerinde yapılan MMT (Vitro) testleri Squalene'in belli yüzdelerle hücrelere uygulanması sonucunda hücre ömrünün %50 oranında uzadığını ve hücre çoğalmasının hızının arttığını tespit etmekte, ürünümüzün hücre çoğalmasını ve hücre dayanıklılığını yükselttiği ve önemli bir antioksidan olduğu,

· İrritasyon potansiyelini ölçmek için özellikle hazırlanan CAM adlı, içinde arter, damar ve kılcal damar olan bir yumurta ile yapılan diğer Vitro test sonuçlarınca ürünümüzün herhangi bir yan etkisi olmadığı kanıtlanmıştır.

· Laboratuar ortamında, Vitro analizler için hazırlanmış özel maddelere uygulanarak alınan sonuçların yanı sıra insan denekler üzerinde yapılan cilt testlerinin sonuçlarında da ürünümüzün birçok etkisini doğrulamaktadır.

· Denekler üzerinde 15 gün boyunca %10 squalene içeren ve Placebo ürünün kullanılmasından sonra, Squalene içeren formülün cildin nemliliği %35,2 civarında arttırırken, Squalene'siz, Placebo ürün nemlendirmeyi %16,5 oranında arttırmıştır. Nemlendirmenin yanı sıra, aynı numunenin su kaybını (TEWL) %10,6 oranında azaltırken, Placebo ürünün sadece %2 civarında azalttığı,

· Hücreler üzerinde yapılan irritasyon testinin olumlu sonuçlarına ek olarak, ciltte yapılan irritasyon denemelerinde ürünün cilde herhangi bir yan etkisi olmadığı, sürekli kullanımlarda herhangi bir iritasyon, kızarıklık veya ödem yaratmadığı kanıtlanmıştır.

· Yapılan analizler sonucunda ürünün hücre yenilenmesi ve dayanıklılığını arttırması, ciltte nemlendirmeye yardımcı olup, su kaybını yüksek oranda engellediği ve bu etkilerin yanı sıra ne hücreler ne de cilt üzerinde herhangi bir zararı olmadığı kanıtlanmıştır. Sayısız faydaları ile kozmetik dünyasında yüksek talep gören ürünümüz, dermatolojik birçok hastalığın tedavisinde olumlu etkilerini ortaya koymaktadır.

 

SOYBEAN OIL

İzoflavonlar, bitkisel östrojenler olarak da bilinir. Antioksidan özellikleri yanında cilt yenilenmesini kolaylaştırdıkları ve deri yaşlanmasını geciktirdikleri belirtilmektedir. Özellikle soya izoflavonlarının biyolojik yararının daha yüksek olduğunu, daha kolay emildiğini ve antioksidan yarar gösterdiğini düşündüren bulgulardan bahsedilmektedir. Soya yağı cildin incelmesini ve kurumasını yavaşlatarak, yaşlanmayı geciktiriyor. Soya fasulyesinin yağı, yüksek oranda içerdiği lesitin ve A vitamini göz önünde bulundurularak cilt bakımında kullanılan öteki yağlara eklenebilecek en değerli yağlardandır. Cildin beslenmesinde önemli görevler üstlenebilir.

DEVE DİKENİ  (SLLYBUM MARIANUM)

Devedikeni bünyesi yüksek miktarda antioksidan barındırır. İçeriğinde bulunan önemli etken maddeler glutatyon ve silymarin olarak sayılabilir. Gerek antioksidan içeriği gerek içeriğindeki diğer maddeler devedikeninin cilt için oldukça faydalı olmasını sağlar.

İçeriğindeki yüksek antioksidan cilde sağlıklı bir görünüm kazandırır.

Ciltte meydana gelen aşırı yağlanmayı önler.

İçeriğindeki glutatyon maddesi hücre yenilenmesini desteklediği için cildin yaşlanmasını geciktirir.

Sarkmaları ve kırışıklıkları engeller.

Cilde esneklik kazandırır.

Cilt lekelerinin giderilmesine faydalıdır.

Karaciğer kaynaklı egzama gibi cilt hastalıklarını tedavi edici özelliği vardır.

Açık yaraların hızla kapanmasına yardımcıdır.

 

AKDENİZ YOSUNU SIVI EXT ( PADİNA POVANİCA THALLUS)

Su çeken polisakkaritler ve yağ asitleri bakımından zengin olan bu Akdeniz yosunu, nemlendirmeye yardımcı olarak daha sıkı ve daha esnek bir cilde yol açar. Sağlıklı, genç görünümlü bir cildin yapı taşları.

Bazen Tavuskuşu Kuyruğu olarak adlandırılan Padina Pavonica, Akdeniz kıyısında bol miktarda bulunan ve elle hasat edilebilen Pheophycaea ailesinden kahverengi bir algdır.

Eşsiz Akdeniz algleri, esneklik, esneklik ve esneklik hissini desteklemek için nemlendirme sağlayan cilt bakım çözümlerimizde ustaca formüle edilmiştir.

Ciltteki su çeken moleküller nemin korunmasına yardımcı olur. Hücre-hücre iletişimi optimum hidrasyon sağlar.

YEŞİL TATLI SU YOSUNU EXT (CHLORELLA VULGARIS)

Yıpranmış ve zara görmüş dokuları onarır. Hücre yenileme özelliği ile yaşlanma karşıtıdır. Cildi onarır.

Herhangi bir katkı maddesi içermez. Biotin, multivitamin, mineraller, B12 vitamini, A vitamini, E vitamini, demir, klorofil, PABA, C vitamini ve RNA & DNA nükleik asitlerini içerir.

AKGÜNLÜK EXT (BOSWELLIA SERRATA)

Cilt yenileyici.  Ciltte oluşan sarkmaların onarılmasında yardımcı olur. Ölü hücreler ile savaşır.

 

 

MISIR EXT (ZEA MAYS KERNEL)

Hemen belirtmemiz gerekirse mısırın ciltte gösterdiği en belirgin fayda siyah noktaları gidermesidir. Tabiiki mısırın cildimizde sağladığı olumlu etki siyah noktaları gidermekle sınırlı değil; ciltteki gözenekleri kapatarak cildimizin daha pürüzsüz bir hal almasına yardımcı olmaktadır.
Mısır, içerdiği yağ sebebi ile cildin yağ dengesine de katkı sağlayarak tabiri caizse "tereyağ gibi bir cilde" sahip olmanızı sağlayacaktır.

A vitamini ve beta-karoten cilt hücrelerinin yenilenmesi için oldukça önemlidir. Bu içeriğiyle mısır cildin yaşlanmasını geciktirirken sarkmalar ve kırışıklıklar ile savaşır.

İçeriğindeki C vitamini cildi güneşin zararlı etkilerinden korur. Güneş lekelerinin oluşmasını engeller ve var olanlar ile mücadele eder.

İçerdiği E vitamini cilt hücrelerini serbest radikallere karşı koruyarak sağlıklı kalmalarını sağlar.

Güçlü içeriği nemlendirici etki yapar. Bu etkisi ile kuru ciltlerde meydana gelen kaşıntı ve döküntüleri engeller.

Gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar, aşırı yağlanmayı engeller.

Siyah noktalar ve sivilceler ile savaşır.

BUĞDAY EXT ( TRITICUM VULGARE)

Cildinizi yumuşatmak ve nemlendirmekten tutun da cildin yaşlanmasına karşı güçlerini artırmaya kadar çeşitli avantajlar sağlar. Sağlıklı, parlak bir cilde sahip olmanın en doğal yoludur buğday. Protein, B vitaminleri, omega-3 yağ asitleri, demir ve kalsiyum gibi 23 farklı besin içerir. Bu sebeple cildi nemlendirici ve yatıştırıcı özelliğe sahiptir.

ilt tarafından kolaylıkla emilir ve etkili bir nemlendirici  haline gelir. Buğday, cildinize uygulandığında, A vitamini, D vitamini, B vitaminleri, antioksidanlar ve yağ asitleri cildin içine işler ve bir nevi tedavi görevi görür. Sadece kuru veya yıpranmış cildi nemlendirmek ve iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda lekeleri de tedavi etmeye yardımcı olur. Buğday zengin bir E vitamini kaynağıdır, bu da cilt hasarını azaltmaya, serbest radikalleri kontrol etmeye, sağlıklı kolajen oluşumunu desteklemeye hatta cilt tonunu korumaya yardımcı olur.

Cilt için vazgeçilmez olan E vitamini açısından oldukça zengin olup, aynı zamanda hücre yenileyici ve antioksidan özelliğe de sahiptir. Bu nedenle her türlü cilt probleminin tedavisinde kullanılan buğday iyileştirici etki sağladığı problemler arasında;

Yaşlanma belirtileri ve kırışıklıklar

Güneş nedeniyle oluşan cilt lekeleri ve çiller

Cilt kuruluğu,

Sivilceler

Göz altı morlukları gösterilebilir.

ARPA EXT

Ciltteki lekelere çok iyi gelir ve ciltteki renk eşitsizliklerini giderir. Arpa unu ile yapılan maskeler sayesinde cildin rengi açılır, daha berrak ve parlak bir görünüm sağlar. Sivilcelere, aknelere karşı etkilidir.  B vitamini, demir, kalsiyum, bakır, protein, magnezyum, amino asit ve lif bakımından oldukça zengin bir tahıldır. Arpa, cildin pürüzsüz ve parlak olmasını sağlar.

MEYAN KÖKÜ EXT

Gerek Cilt lekelerinin giderilmesi için gerekse pek çoğumuzun sahip olmak istediği bembeyaz ve ışıl ışıl ciltler için doğal bir formül var. Etken maddesi Glycyrrhize ve Glabridin olan Meyan Kökü

Meyan Kökündeki Glabridin adlı madde cilt lekeleri ile savaşıyor ve bembeyaz, ışıl ışıl bir cilde sahip olmanızı sağlıyor.

MAYA EXT

Yüzünüzü nemlendirmek ve dış etkenlere karşı korumak için maya kullanabilirsiniz. Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Protein, cildin oksijen almasını sağlayıp beslenmesine katkıda bulunuyor. Mayadaki yüksek potasyum miktarı, dokularda biriken toksinleri dışarı tarak cildin artık maddelerden arınmasını sağlıyor. Maya, bağışıklık sistemini güçlendirerek cilt alerjilerini önlüyor. İçeriğindeki B2 ve B6 vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini ayarlayıp akne sivilceye karşı etkili oluyor. Cildi hem içeriden hem de dışarıdan besliyor.

Liftonin® -XPRESS

Kırışıklıkları anında minimum seviyeye indirir, cildi sıkılaştırır
Genellikle tüketicilerin kozmetiklerden beklentileri ve istekleri hızlı çözümlere ulaşmaktır. Liftonin® - XPRESS ani ve hızlı etkisi ile 1 saat içerisinde, cildimizin farklı bölgelerinde, çeşitli sebeplerden dolayı oluşmuş olan kırışıklık görünümünü %74 oranında azaltır. İçeriğindeki polimer sayesinde, anlık ve güçlü bir sıkılaşma etkisi sağlar (in-vivo çalışmalar ile desteklenmektedir)

EK ÇALIŞMALARI MAİL İLE AYRI BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR.

ACETYL HEXAPEPTİDE-8(3)

Asetil Hekzapeptid-3, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için geliştirilmiş bir amino-peptiddir. Yüz ve boyun cildine uygulandığında, Asetil Hekzapeptid-3, fasiyal kas kasılmalarının yoğunluğunu başlatan ve kontrol eden nörotransmitterlerin aşırı üretimini ve salımını geçici olarak sınırlayarak kasları gevşetmeye yardımcı olur. Kaslar gevşediğinde, cilt rahatlar ve düzleşir, kırışıklıkların görünümünü azaltır.

RonaCare® Cyclopeptide-5

RonaCare® Cyclopeptide-5, kozmetik uygulamalar için ilk homodetik siklik peptittir. Akıllı tasarımı sayesinde RonaCare® Cyclopeptide-5, biyolojik hedefleri için - RGD bağlanma sahasındaki integrinler için yüksek seçicilik sağlar. Bazı cilt hücresi yüzey reseptörlerine uymak için özel olarak üretilmiş olan bu ürün, cildin doğal yaşlanma süreçlerini taklit eder ve onarır - yaşlanma karşıtı özelliklerini açığa çıkarır. Yenilikçi döngüsel moleküler tasarım, yeni bir boyutta anti-aging etkinliğine giden yolu açar.

EK ÇALIŞMALARI MAİL İLE AYRI BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR.

HYARULONIC ACID

Cildinizin genç ve kırışıksız kalmasına yardımcı olur.

Su tutma ve cildi nemlendirme özelliği en önemli özelliğidir. Bu nedenle hyalüronik asit nemlendirici kremlerde kullanılmaktadır.

Cilt pürüzsüz ve esnek tutmaya yardımcı olur.

Hyalüronik asit akne izlerini önlemek için de yararlıdır.

Dokuların tamir edilmesi ve elastikiyetinin korunması hyalüronik asidin faydalarından biridir. Bu özelliği sayesinde cildin yaşlanmasını önlemektedir.

Kollajen liflerinin oluşumu ve bakımına yardımcı olur. Kollajenin azalması cildin elastikiyetini kaybetmesine sebep olur.

Aynı zamanda cilt iltihabı ve tahrişi ile savaşmaya yardımcı olur.

Yaşlandıkça hücre mitoz hızı azalır, böylece hücresel yenilenme ve onarım süreci yavaşlar. Hiyalüronik asit varlığı durumunu tersine çevirmede yardımcı olur.

Sigara içici çizgiler adı verilen ağız üzerindeki dikey çizgiler,

Kaş çatılmasına bağlı olan çizgiler,

Alında oluşan endişe çizgileri,

Ağız köşesindeki kukla çizgiler,

Göz çevresindeki kaz ayakları,

Burun kenarından ağız köşesine doğru uzanan gülümseme çizgileri,

Akne ve yara izleri,

Dudak sınırlarının yeniden tanımlanması,

Yanak çöküntüleri,

Yüzde oluşan bazı yaralar.

KAFEIN

Cilt altındaki kan damarlarını daraltır ve şişlik gibi problemlerin inmesine yardımcı olur. Göz altı şişkinliğini alan aslında kafeindir. Cildin daha sıkı ve genç görünmesini sağlar.  Sıkışlaşma ve aydınlık sağlar. Cildin canlı görünmesinde etkilidir. Göz altı morluklarında etkilidir.

COLLAGEN

Vücudumuzdaki tüm proteinlerin dörtte biri collagen den oluşmaktadır. Collagen moleküler tellere şekil vererek tendonları güçlendirir boşlukları doldurur. Cildimizin ve iç organlarımızın esnek olmasını sağlar. Kemikler ve dişler de buna dahildir. Vücutta bu kadar çok işlevi olan collagen basit bir proteindir. Collagen vücudumuzu yaşlanmaya karşı koruyarak taze güzel ve ışıltılı görünmemizi sağlar. Ancak saydığımız tüm bu güzel özelliklere rağmen collagen çok kolay zarar gören narin bir proteindir.

Yapılan araştırmalara istinaden collegende ki azalma gözle görülür şekilde kendini belli etmektedir. Ciltteki kuruluk, kırışıklık ve donukluğun nedeni collegenin azalmasına bağlıdır. Seneler ilerledikçe güneş ışınlarındaki zararlı etkilere bağlı olarak cilt yaşlanır. Cilt yaşlanmasındaki en büyük etkiyi güneş ışınları oluşturmaktadır.

Cildimizin en üst tabakasını epidermis oluşturmaktadır. Epidermis ise 3 tabakadan oluşur. Ciltteki collagen güneş ışınlarının etkisi ile azalırken epidermis te canlılığını yavaş yavaş kaybeder. Böylece ciltteki tabakada sarkmalar, çatlamalar, kurumalar ve neticesinde yaşlanma ortaya çıkar. Ciltteki kırışıklıkların ortaya çıkma sebebi tamamen collagen in azalmasıyla doğru orantılıdır. Bundan dolayı yaşlandıkça azalan bu proteini beslenme yolu ile gıdalardan temin etme yoluna gidebiliriz. Collagen kırışıklıkları ve yaşlılık belirtilerini gidermenin yanında saç ve tırnak içinde hayati önem taşımaktadır. Collagenin gıda yolu ile takviye edilbildiği kanıtlanmış bir gerçektir. Collagen takviyesi için geliştirilmiş enjeksiyonlar, maskeler yolu ile cilt doğal yoldan doldurularak daha esnek ve sıkı dolgun bir cilt elde edilebilmektedir.

Yorum Yazın