FashionTV Moda Ödülleri Sponsorlugu

Yazar admin 24/09/2018 0 Yorumlar Genel,

 

FashionTV Moda Ödülleri gecesinde basarılarından dolayi yılın mozmetik ürünü ödülünü aldı. Van Allen Kozmetik, gecede moda dünyasının Starları ürünlerimiz ile ilgili bilgiler aldı, Van Allen kozmetik olarak ürünlerimizin yenilikçi içeriği ve üretim kalitesi konusunda bir kez daha doğru adımlar ile ilerlediğini bize gösterdiler hepsine çok teşekkür ederiz.

ÜRÜNLERİMİZİN ZENGİN İÇERİĞİ :

HYARULONIC ACID

Cildinizin genç ve kırışıksız kalmasına yardımcı olur.

Su tutma ve cildi nemlendirme özelliği en önemli özelliğidir. Bu nedenle hyalüronik asit nemlendirici kremlerde kullanılmaktadır.

Cilt pürüzsüz ve esnek tutmaya yardımcı olur.

Hyalüronik asit akne izlerini önlemek için de yararlıdır.

Dokuların tamir edilmesi ve elastikiyetinin korunması hyalüronik asidin faydalarından biridir. Bu özelliği sayesinde cildin yaşlanmasını önlemektedir.

Kollajen liflerinin oluşumu ve bakımına yardımcı olur. Kollajenin azalması cildin elastikiyetini kaybetmesine sebep olur.

Aynı zamanda cilt iltihabı ve tahrişi ile savaşmaya yardımcı olur.

Yaşlandıkça hücre mitoz hızı azalır, böylece hücresel yenilenme ve onarım süreci yavaşlar. Hiyalüronik asit varlığı durumunu tersine çevirmede yardımcı olur.

Sigara içici çizgiler adı verilen ağız üzerindeki dikey çizgiler,

Kaş çatılmasına bağlı olan çizgiler,

Alında oluşan endişe çizgileri,

Ağız köşesindeki kukla çizgiler,

Göz çevresindeki kaz ayakları,

Burun kenarından ağız köşesine doğru uzanan gülümseme çizgileri,

Akne ve yara izleri,

Dudak sınırlarının yeniden tanımlanması,

Yanak çöküntüleri,

Yüzde oluşan bazı yaralar.

Liftonin® -XPRESS

Kırışıklıkları anında minimum seviyeye indirir, cildi sıkılaştırır

Genellikle tüketicilerin kozmetiklerden beklentileri ve istekleri hızlı çözümlere ulaşmaktır. Liftonin® - XPRESS ani ve hızlı etkisi ile 1 saat içerisinde, cildimizin farklı bölgelerinde, çeşitli sebeplerden dolayı oluşmuş olan kırışıklık görünümünü %74 oranında azaltır. İçeriğindeki polimer sayesinde, anlık ve güçlü bir sıkılaşma etkisi sağlar (in-vivo çalışmalar ile desteklenmektedir)

EK ÇALIŞMALARI MAİL İLE AYRI BİLGİLERİNİZE SUNULMUŞTUR.

KAFEIN

Cilt altındaki kan damarlarını daraltır ve şişlik gibi problemlerin inmesine yardımcı olur. Göz altı şişkinliğini alan aslında kafeindir. Cildin daha sıkı ve genç görünmesini sağlar.  Sıkışlaşma ve aydınlık sağlar. Cildin canlı görünmesinde etkilidir. Göz altı morluklarında etkilidir.

 

SQUALANE

 

Squalane’nin cilt üzerinde nemlendirici ve cilt yumuşatıcı etkisi, kırışıklıkların ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor. Yaşlanma önleyici etkilerinin yanı sıra, sağlıklı cildi korumaya yardımcı olur. Squalane hızla emilir ve yağlı veya yağlı bir his bırakmadan kolayca cilt yüzeyine yayılır. Squalane, insan derisinin doğal bir parçasıdır ve hasarlı cildi onarmak için önemli bir rol oynamaktadır.

Hücreler üzerinde yapılan MMT (Vitro) testleri Squalene'in belli yüzdelerle hücrelere uygulanması sonucunda hücre ömrünün %50 oranında uzadığını ve hücre çoğalmasının hızının arttığını tespit etmekte, ürünümüzün hücre çoğalmasını ve hücre dayanıklılığını yükselttiği ve önemli bir antioksidan olduğu,

· İrritasyon potansiyelini ölçmek için özellikle hazırlanan CAM adlı, içinde arter, damar ve kılcal damar olan bir yumurta ile yapılan diğer Vitro test sonuçlarınca ürünümüzün herhangi bir yan etkisi olmadığı kanıtlanmıştır.

· Laboratuar ortamında, Vitro analizler için hazırlanmış özel maddelere uygulanarak alınan sonuçların yanı sıra insan denekler üzerinde yapılan cilt testlerinin sonuçlarında da ürünümüzün birçok etkisini doğrulamaktadır.

· Denekler üzerinde 15 gün boyunca %10 squalene içeren ve Placebo ürünün kullanılmasından sonra, Squalene içeren formülün cildin nemliliği %35,2 civarında arttırırken, Squalene'siz, Placebo ürün nemlendirmeyi %16,5 oranında arttırmıştır. Nemlendirmenin yanı sıra, aynı numunenin su kaybını (TEWL) %10,6 oranında azaltırken, Placebo ürünün sadece %2 civarında azalttığı,

· Hücreler üzerinde yapılan irritasyon testinin olumlu sonuçlarına ek olarak, ciltte yapılan irritasyon denemelerinde ürünün cilde herhangi bir yan etkisi olmadığı, sürekli kullanımlarda herhangi bir iritasyon, kızarıklık veya ödem yaratmadığı kanıtlanmıştır.

· Yapılan analizler sonucunda ürünün hücre yenilenmesi ve dayanıklılığını arttırması, ciltte nemlendirmeye yardımcı olup, su kaybını yüksek oranda engellediği ve bu etkilerin yanı sıra ne hücreler ne de cilt üzerinde herhangi bir zararı olmadığı kanıtlanmıştır. Sayısız faydaları ile kozmetik dünyasında yüksek talep gören ürünümüz, dermatolojik birçok hastalığın tedavisinde olumlu etkilerini ortaya koymaktadır.

LAVANTA YAĞI

Lavanta yağı, cildin maruz kaldığı kirleticilerin olumsuz etkilerini önlemeye ve bunlara karşı koymaya yardımcı olan güçlü antioksidanlar içerir ve onlar sayesinde bu yaygın sorunlarla savaşmaya yardımcı olabilir. Cildi sakinleştirir.

Lavanta gibi bitki yağları gözenekleri tıkamayacak ve sahip olduğu doğal antibakteriyel, antiseptik özellikler ideal bir çözüm sunabilir. Sert kimyasallar ciltte tahrişe yol açabilir ve problemi başlangıçtan daha kötü hale getirebilir. Ancak lavanta gibi uçucu yağlar cildin üzerindeki bakterileri doğal olarak öldürme ve korumak gibi bir güce sahiptir. Lavanta, aynı zamanda daha iyi cilt sağlığını geliştiren diğer pek çok avantaj sunarken, hormon seviyelerini dengelemeye yardımcı olur.

Akne tedavisinde cildinizde kullanmak için lavanta yağını tercih edebilirsiniz.

Farklı cilt hastalıkları, egzama, dermatit gibi cilt hastalıklarına iyi gelen lavanta yağı da dermatologlar tarafından tavsiye edilen ürünlerdendir. Doğal bakım ürünü olan lavanta yağı çatlayan dudaklara da iyi gelir. Çatlayan dudaklarınıza lavanta yağını sürerek, hem ışıldayan hem de dolgun görünümlü dudaklara kavuşabilirsiniz. Akne derdinize de birebir gelecek lavanta yağını şiddetle tavsiye edilir. Aman dikkat, yapı öyle direkt yüzünüze sürmeyin. Bu ciltteki yağlanmayı ve dolayısıyla aknelerinizi artıracaktır. Onun yerine ılık suya birkaç damla damlattığını suyu, tonik olarak kullanabilirsiniz.

KARADUT EXT

Çok etkili bir antioksidan olduğundan cildin yıpranan dokularının yeniden onarılmasını sağlar. İçeriğinde C ve A vitamini bulunur. Bu vitaminler cildin kolajen üretmesini sağlar. Böylece cilt daha sağlıklı görünür. Düzenli olarak karadut özü ya da karadut tüketen kişilerde cildin UVA ve UVB ışınlarına karşı korunmasını sağlar. Yüksek miktarda lif içerdiğinden düzenli kullanımda cildin elastikiyetinin artmasına yardımcı olur.

Gençlik dönemlerinde ortaya çıkan ve son yıllarda ileri yaşlarda da sorun olmaya başlayan sivilce ve aknelerle doğal yöntemlerle mücadele edilebilirsiniz. Aknenin temel nedeni ciltteki tıkanmadır ve cilt bu nedenle nefes alamaz. Toz ve kirden siyahlaşır. Bu siyah noktaların temizlenmemesi halinde iltihap oluşur. Burada önemli olan yağ üretimini düzenleyerek nem dengesini korumaktır. Yağ üretimini azaltma özelliğine sahiptir.

MAYA EXT

Yüzünüzü nemlendirmek ve dış etkenlere karşı korumak için maya kullanabilirsiniz. Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünmesine yardımcı oluyor. Protein, cildin oksijen almasını sağlayıp beslenmesine katkıda bulunuyor. Mayadaki yüksek potasyum miktarı, dokularda biriken toksinleri dışarı tarak cildin artık maddelerden arınmasını sağlıyor. Maya, bağışıklık sistemini güçlendirerek cilt alerjilerini önlüyor. İçeriğindeki B2 ve B6 vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini ayarlayıp akne sivilceye karşı etkili oluyor. Cildi hem içeriden hem de dışarıdan besliyor.

ÜZÜM MEYVESİ EKSTRESİ

Ciltte oluşan kırışıkların açılmasına yardımcı olurken leke giderilmesini sağlar. Cilt daha sıkı ve toparlanmış olur. Gözenekleri küçülmesini sağlayarak siyah nokta oluşumunun önüne geçer.

Cildi temizler.

Cildi besler.

Parlaklık ve canlılık verir.

Daha hoş ve güzel bir görünüm elde etmeyi amaçlar.

Ayrıca antiaging etkisiyle antioksidanların en başında gelir.

Melasma olarak da bilinen, yüz ve diğer deri bölgelerinde oluşan, güneş ışınları, hormonal değişimler, cildin kozmetik ürünlere tepki vermesi gibi nedenlerle ortaya çıkan pigment artımı sonucu görülen kahverengi lekelerin tedavisinde üzüm kullanılabilir.

KESTANE EKSTRESİ

C, B1 ve B2 vitaminleri açısından oldukça zengindir. Kestane aynı zamanda çok farklı uçucu yağlar ile birlikte protein, potasyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum gibi madde ve mineraller içermektedir. Bu sayede cilt tonu etişitleme de yardımcı olurken. Cildin elastikiyetini arttırır.

ARPA EXT (BARLEY)

Ciltteki lekelere çok iyi gelir ve ciltteki renk eşitsizliklerini giderir. Arpa unu ile yapılan maskeler sayesinde cildin rengi açılır, daha berrak ve parlak bir görünüm sağlar. Sivilcelere, aknelere karşı etkilidir.  B vitamini, demir, kalsiyum, bakır, protein, magnezyum, amino asit ve lif bakımından oldukça zengin bir tahıldır. Arpa, cildin pürüzsüz ve parlak olmasını sağlar.

KAHVERENGİ ALG EKSTRESİ (LAMINARIA SACCHARINA)

Ana etken maddesi ascophyllum nodosum yani kahverengi su yosunu olan Vervella, dünyanın en temiz ve berrak sularından özel bir teknik ile hasat ediliyor. İnsan vücudunun ihtiyacı olan eksikleri doğal yollar ile gidermeye yardımcı olan Vervella, vücuttaki enerji seviyesini daha verimli hale getiriyor.

Deniz yosunu içerisinde bulundurduğu vitaminler sayesinde cilt sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Cilt sağlığını korumak için gerekli olan ve deniz yosunu içerisinde bulunan vitaminler şu şekilde sıralanabilir:

 

– B 1 vitamini

– B 2 vitamini

– B 3 vitamini

– B 6 vitamini

– B 12 vitamini

 

Bu vitaminler inflamasyonu azaltmak ve cilt yüzeyini korumak için kullanılabilecek vitaminlerdir ve deniz yosunu bu vitaminler açısından son derece zengin bir kaynaktır. Hassasiyeti yüksek ciltler için koruma sağlar ve bu ciltlerdeki hastalıkları tedavi edici özellikler gösterir.

ADAÇAYI EKSTRESİ (SALVIA SCLAREA)

Akne tedavisi için birkaç yaprak adaçayını kaynattıktan sonra suyun soğumasını bekleyip yüz yıkama suyu olarak kullanabilirsiniz. Adaçayı akneye yatkın ciltler için etkili bir yatıştırıcı toner olarak kullanılabilir.

Adaçayı bitkisi cilde faydaları bilinen kalsiyum minerali ve A vitamini bakımından zengindir. Bu özelliği ile yeni cilt hücresi oluşumunu teşvik ederken mevcut hücreleri destekleyerek kırışıklık oluşumunu geciktirebilir.

YEŞİLÇAY EKSTRESİ

Yeşil çayın cildi sıkılaştırıcı tonik etkisi bulunmaktadır. Ciltteki koruyucu tabakayı düzenleyerek cildin parlamasını sağlar. Stres ve yorgunluğa karşı savaşarak cildi sakinleştirir ve rahatlatır. İçerdiği antioksidan ve tannenler sayesinde hem göz şişmesini hem de göz çevresindeki koyu halkaları yok eder. Doğal doku büzme özelliği sayesinde yeşil çay geniş gözenekleri küçültür. Bu sayede cilt daha pürüzsüz ve sıkı görünür.

Maydanozgiller familyasına ait bitkilerden kişniş görüntü olarak da maydanozu andırır. En fazla yarım metre kadar boylanır. Tek yıllık bir bitkidir. Ana vatanı Akdeniz ülkeleridir. Kurutulmuş meyvesi ve tohumu kullanılır. Aş otu ve çin maydanozu olarak da bilinir.

KİŞNİŞ EKSTRESİ (CORIANDRUM SATIVUM)

Kişniş güçlü etkileri olan bir bitkidir. İnsan sağlığı üzerinde çok faydalı olduğu bilinir. İçeriği oldukça zengindir. Bilinen en büyük faydası cilt sağlığı üzerindedir.

Kişnişin Cilde Faydaları

İyi bir temizleyicidir.

Mantar hastalıklarına iyi gelir.

Egzama gibi döküntülü ve kaşıntılı hastalıklara faydalıdır.

Karaciğer kaynaklı cilt hastalıklarına iyi gelir.

İltihaplı cilt yaralarına iyi gelir.

Çıbanların patlamasında takviyedir.

Sivilce ve akne oluşumunu engeller.

 

GREYFURT EKSTRESİ

C vitamini ve potasyum açısından oldukça zengin olan, başta demir ve kalsiyum olmak üzere pek çok minerali içerisinde barındıran greyfurtun, sağlığımızın yanı sıra cildimiz için de çok faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Günümüzde pek çok kozmetik ürünün içerisinde greyfurt özü veya greyfurt yağı kullanılıyor.

C vitamini ve potasyum açısından oldukça zengindir. Başta demir ve kalsiyum olmak üzere pek çok minerali içerisinde barındırır. Tüm bu özellikler greyfurtu cilt ve saç bakımı konusunda etkili bir çözüm yapmaya yeterlidir.

Greyfurtun bilinen en önemli özelliği akneleri yok etmeye yardımcı olmasıdır. Greyfurt doğru bir şekilde kullanıldığında akne ve sivilce tedavisinde oldukça etkilidir.

Çil ve cilt lekelerinin yok edilmesini sağlar.

Çeşitli cilt problemlerinin önüne geçmeye yardımcıdır.

Kuru cilt tipleri için doğal bir nemlendirici olma özelliği taşır.

Kırışıklarla mücadelede etkilidir, cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Sağlıksız görünen ciltlere ışıltı kazandırır.

Greyfurtun içerisindeki fitokimyasallar karaciğeri toksinlerden arındırır. Bu durum cildin güzelleşmesini sağlar.

İçeriğindeki potasyum ile yaşlılık lekelerinin ve kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma sağlar.

Sıkılaştırıcı ve peeling etkisi ile yağlı ve akneye meyilli ciltlerin bakımında oldukça etkilidir.

Kolajen üretimini desteklediği için cildin daha genç, daha esnek ve kırışıksız görünmesini sağlar.

Greyfurttaki A,B ve C vitaminleri antioksidan etki yaratır. Bu meyvenin kabuğundaki maddeler cilt kanserine karşı koruyucudur.

Cildi dış etkenlerden korur, cildin direncini arttırır.

Hasarlı serbest radikalleri onararak hücreleri yeniler.

 

 

 

 

 

Yorum Yazın